PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

hello@paperati.com
+48 601 --- ---

White orchid flower | Biała orchidea

20150503_144710

Od dłuższego czasu planowałam zrobić z bibuły orchideę. Nim zabrałam się do pracy, najpierw przyglądałam się pięknemu, dużemu okazowi, którego uprawia moja Teściowa. Jej storczyk jest wyjątkowo duży i okazały, obsypany kwiatami o rozpiętości od 10-12 cm. Białe płatki mają fioletowe plamy, a środek jest żółto-pomarańczowy. Na podstawie anatomii żywego okazu postanowiłam sama przygotować szablony płatków i wszystkich pozostałych elementów. Nie było to łatwe zadanie. Najwięcej czasu poświęciłam na skonstruowanie środka, który u przedstawicieli tego gatunku jest skomplikowany.


 

I started to think about making crepe paper orchid long time ago. Before I began to work on it, I watched the beautiful, large orchid, which belongs to my mother-in-law. Her orchid is extremely large and impressive, full of flowers that span 10-12 cm. White petals have purple spots, and the center is yellow-orange. Based on the anatomy of a live example, I decided to prepare my own templates of petals and all the other elements. It was not an easy task. It took me most of the time to build the center of the flower, which is the most complex part of this species.

 

c-5425

c-5429

Całość została wykonana z białej bibuły dubeltowej. Środek pomalowałam markerami (zauważyłam, że bibuła dobrze chłonie ten rodzaj farby i kolor ładnie się rozpływa w papierze). Nie zdecydowałam się na „poplamienie” płatków na fioletowo. Uznałam, że pierwszy egzemplarz wykonam biały.

Zielona gałązka to już moja własna fantazja twórcza. Dodałam ją, aby ożywić kompozycję.


 

The whole flower is made of white double-sided crepe paper. The center is painted with markers (I noticed that the paper absorbs well this type of paint and colour nicely melts in the paper). I have decided not to „stain” violet petals. I thought that the first flower will be white.

The green branch is my own creative fantasy. I added the branch to make better composition.

c-5432

c-5436

c-5444

Share Post :

More Posts