PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

Cześć!

Mam na imię Aleksandra. Jestem projektantem, na co dzień zajmuję się projektami graficznymi, jednak od zawsze lubiłam robić różnego rodzaju rękodzieła, głównie z papieru.

Pierwszy pomysł na zrobienie papierowych kwiatów zrodził się w mojej głowie w 2013. Zajmowałam się wtedy przygotowaniami do ślubu. Jak każda dziewczyna bardzo chciałam tego dnia wyglądać wyjątkowo, chciałam posiadać jakiś element mojej własnej osoby, coś co odzwierciedli mój charakter i zamiłowania. Postanowiłam więc wykonać samodzielnie swoją wiązankę. Przekopałam w tym celu internet i znalazłam bukiet, w którym od razu się zakochałam. Był to bukiet przygotowany przez Rebeccę Thuss dla czasopisma Cincinnati Weddings Magazine. Tak znalazłam książkę Rebecci, która zdecydowanie jest moją ulubioną pozycją na półce.

Jako pierwszy w książce znajdował się projekt przepięknych kwiatów z ręcznie malowaną bibułą w pastelowych odcieniach. Postanowiłam go odtworzyć. Był to pierwszy kwiatek jaki kiedykolwiek zrobiłam. Poza nożyczkami i szkolną bibułą w nieciekawym, wyblakłym kolorze nie dysponowałam żadnymi materiałami, jakie były wymienione w książce. Pomimo tego postanowiłam wykonać ten kwiat.

Wciąż mam mój pierwszy kwiatek. Jest bardzo niedoskonały, ale praca nad nim sprawiła, że od tamtej pory cały czas robię nowe, uczę się nowych technik i doskonalę warsztat.

Hello!

My name is Aleksandra. I’m a designer working on graphic design projects on daily basis. However, I’ve always liked to do all kinds of handcrafts, mainly with paper.

The first idea to make a paper flower came up in my mind in 2013. I’ve been preparing for my wedding. Like every girl I wanted to look the best I could on that day, I wanted to have some element of my own, something that would reflect my personality and passion. So I decided to make myself a wedding buoquet. For this purpose I made a reaserch in the Internet and found a bouquet in which I fell in love immediately. It was a bouquet prepared by Rebecca Thuss for Cincinnati Weddings Magazine. That’s how I found Rebecca’s book, which is my favorite handcraft book since than.

The first project in the book was a beautiful flower made with hand-painted crepe paper in pastely shades. I decided to recreate it. It was the first flower I’ve ever done. In addition to school scissors and old, faded crepe paper, I didn’t have any other materials that were mentioned in the book. Regardless of that I decided to make this flower.

I still have my first flower. It is very imperfect, but since then I continue to work on new flowers, learn new techniques and improving my skills.