PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

hello@paperati.com
+48 601 --- ---

Colorado Blue Columbine | Orlik niebieski

Orlik niebieski czyli Aquilegia caerulea to gatunek roślin jaskrowatych, występujący na obszarach Gór Skalistych. Na ten gatunek natknęłam się podczas poszukiwań storczyka o płatkach zabarwionych na niebiesko.

Orlik to bardzo ciekawy pod względem budowy kwiatek. Składa się z dwóch warstw płatków, po pięć sztuk oraz środka z żółtych pręcików. Ciekawe jest to, że płatki są w dwóch różnych kolorach. Wewnętrzna jasne białe lub błękitne oraz ciemniejsze zewnętrzne – intensywnie niebieskie, fioletowe lub niebiesko-fioletowe. Wewnętrzne płatki to właściwie zakończenia długich tutek.

Praca nad tym papierowym kwiatkiem zajęła mi dużo więcej czasu niż przypuszczałam. Zaczęłam od testowania jak skonstruować długie cienkie tutki, zakończone płatkiem. Zastanawiałam się jak powinien wyglądać wykrojnik, aby po zwinięciu i ułożeniu otrzymać odpowiedni efekt. Kiedy już mi się udało przygotować pięć płatków wewnętrznych i pięć zewnętrznych, natknęłam się na kolejny problem – jak połączyć wszystkie te elementy z przygotowanym środkiem. Po kilku próbach i lekkiej modyfikacji, w końcu udało mi się połączyć wszystkie elementy w jeden kwiatek. Efekt końcowy bardzo mi się podoba, chociaż nie jest perfekcyjny.


 

Colorado Blue Columbine or Aquilegia caerulea is a species of flower native to the Rocky Mountains. I came across this flower while I was doing research on a blue orchid flower.

Blue Columbine is very interesting in terms of structure. It consists of two layers, each with five petals, and the center with yellow stamens. It is interesting that the petals are in two different colors. Internal ones are white or light blue, while external ones are deep blue, violet or blue-violet. Inner petals are actually the end of a long tubes.

I spent much more time working on this paper flower than I thought. I started testing how to construct a long thin tubes, ended with petals. I tried to figure out how the punch should look like to achieve desired effect once it’s rolled and formed. Once I prepared five internal and fiver external petals, I came across new problem – how to combine all these components with the center. After few attempts, and small modifications, I finally combined all elements into a single flower. I really like the final effect, even though it’s not perfect.

 

c-5488

c-5475

c-5480

c-5485

c-5496

Share Post :

More Posts