PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

Garden peonies | Piwonie lekarskie

Piwonie zaraz po różach to jedne z najpopularniejszych kwiatów jakie można wykonać z bibuły. Od dłuższego czasu chciałam zrobić piwonie i w końcu mi się udało. Potrzebowałam kilku prób i eksperymentów, ale w końcu wyszedł efekt, który bardzo mi się podoba.

Do wykonania wszystkich trzech papierowych piwonii użyłam mojej ulubionej niemieckiej bibuły dwustronnej. Liście dwóch kwiatów wykonałam z bibuły florystycznej, jednak te wykonane z dwustronnej podobają mi się bardziej.

Najwięcej czasu pochłonęło przygotowanie środków kwiatowych. Pocięte paski bibuły musiałam poskręcać w palcach, aby nadać im formę pręcików. Wydaje mi się, że efekt końcowy jest całkiem dobry.


Peonies after the roses are one of the most popular flowers which can be made from crepe paper. For a long time I wanted to do peonies and finally I succeeded. I needed several attempts and experiments, but in the end I achieved effect that I like very much.

To complete all three crepe paper peonies I used my favorite German double-sided crepe paper. The leaves of two flowers I made using florist crepe paper, however I like more the ones made of double-sided crepe.

The most of the time I took me to prepare flowers’ centers. I had to twist, using fingers, strips of crepe paper to give them look of stamens. I think the final effect is pretty good.

c-2921

c-2924

c-2937

c-2948

Share Post :

More Posts