PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

Orange fascinator | Pomarańczowa przypinka

Wycięte z papieru, delikatne, brzoskwiniowe piórka w połączeniu z cienką, pomarańczową bibułą oraz pastelowymi pręcikami dały efekt w postaci takiego kwiatu. Do przygotowania tej kompozycji zainspirowała mnie Rebecca Thuss i jej fantastyczna książka.

Ten kwiatek wykonałam dawno temu i był to mój trzeci wykonany projekt. Nie dysponowałam jeszcze odpowiedniki materiałami. Brakowało mi właściwego środka, więc zrobiłam go z modeliny. Ten pomysł okazał się nietrafiony. Na zdjęciu prezentuje się całkiem nieźle, lecz w rzeczywistości był stanowczo za ciężki do tego. Wtedy jeszcze nie wiedziałam co to jest taśma florystyczna i zastąpiłam ją cienką taśmą maskującą. Też papierowa, ale brak jej elastyczności.


Cut out of paper, delicate, peachy feathers combined with an orange thin tissue paper and pastel stamens gave the effect of this flower. I was inspired by Rebecca Thuss and her amazing book to prepare this project.

I made this flower long time ago and it was my third project ever made. In that time I didn’t have right materials. I couldn’t find right center so I made it with modeling clay. This idea turned out to be not good at all. In the picture it looks pretty good, but in reality the center is too heavy. When I started making flowers I didn’t know about floral tape so I replaced it with masking tape. It is also made of paper, but it’s not flexible.

 

5024

Zamiast specjalnych, drobnych pręcików jakie miała Rebecca, użyłam takie jakie udało mi się kupić w sklepie. Ponieważ oryginalnie były perłowo białe musiałam je pomalować. Wykorzystałam do tego kolorowe lakiery do paznokci.


Instead of delicate, vintage stamens that Rebecca uses I used the only one I was able to buy in the local store. Because originally they were white pearl I had to paint them. I used some nail polish for that.

5026

milena

Ten papierowy kwiatek jest dość spory, ale do wysoko upiętego koka wygląda bardzo ładnie. Dziękuję Milenie za pomoc.

Gdybym dzisiaj miała powtórzyć ten projekt myślę, że wyglądałby zupełnie inaczej. Na pewno byłby staranniej wykonany.


This flower is quite large, but fits nicely with high bun. Thanks for help Milena.

If I had to make again this flower I think it would look different. Certainly I would be pay much more attention to the details.

Share Post :

More Posts