PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

hello@paperati.com
+48 601 --- ---

Rosa Gallica | Róża francuska

Prace nad poniższymi kwiatkami rozpoczęłam od pomalowania białej bibuły. Jakiś czas temu kupiłam farby, których nie zdążyłam jeszcze wykorzystać. Stały na półce tuż nad moim biurkiem i czekały. Czekały na odpowiedni moment. Zestaw kolorów bardzo przypadł mi do gustu, chociaż nie wiedziałam jeszcze co z niego powstanie.

Zdecydowałam się pomalować białą bibułę dwustronną w sposób taki, aby każda barwa tworzyła inny wzór. Różnorodność kształtów pozwoliły mi stworzyć pędzle o bardzo nietypowym ułożeniu włosia. Z tak przygotowanej bibuły wycięłam płatki, które pozwoliły na przygotowanie dwóch róży. Z tej samej bibuły wycięłam również kawałki potrzebne do przygotowania środków.

Tak przygotowane różyczki postanowiłam wzbogacić o kolorowe listki. Nie chciałam ich jednak malować, aby nie było wrażenia monotonii. Dlatego postanowiłam zrobić je z kilku odcieni żółtej i różowej bibuły dwustronnej. Ten rodzaj bibuły to doskonały materiał na uzyskanie wrażenia multikoloru. Do listków wykorzystałam cztery kolory dwustronnej bibuły co dało w sumie 8 różnych odcieni listków. Całość wykończona została pasującą pomarańczową taśmą.

Efekt końcowy wydaje mi się bardzo fajny, kojarzy mi się z wakacyjnym słońcem i sorbetami owocowymi.


I started work on these flowers by painting white double-sided crepe paper. I bought some paints a while ago and I didn’t have a chance to use them. They were standing on the shelf, right above my desk and waited. Waited for right moment. The set of colors really suited me, though I didn’t know how would I use them.

I decided to paint double-sided white crepe paper in such a way that each color would make different pattern. I could achieve such variety of patterns using brushes with unusual arrangements of bristles. I cut out petals from such colored paper and use them to prepare two roses. From the same paper I also cut out squared shaped pieces to make flower centers.

I decided to enhance roses with colorful leaves. However, I didn’t want to paint them to avoid impression of monotony. Hence I decided to prepare them using multiple shades of yellow and pink double-sided crepe paper. This kind of paper is excellent to achieve multi-color impression. I used four colours of crepe paper to make leaves which finally resulted in eight different shades. The flowers are decorated with an orange florist tape which matches the whole.

The end result appears to me as very nice, it reminds of summer sun and fruit sorbets.

 

c-6270

c-6321

c-6286

c-6297

c-6302

c-6332

Do przygotowania przedstawionych kwiatów wykorzystałam szablony #17 oraz #52 z książki „Paper to petalRebecci Thuss i Patricka Farrella. Kompozycja inspirowana jest projektem opisanym w tej samej książce w części poświęconej budowie kwiatów.


To prepare these flowers I used templates set #17 and #52 from the book „Paper to petal,” Rebecca Thuss and Patrick Farrell. The composition is inspired by the project described in the same book, in the section named as „anatomy of a paper flower”.

Share Post :

More Posts