PAPERATI

handmade paper flowers

FIND ME

Gdynia, Poland

LET’S TALK

hello@paperati.com
+48 601 --- ---

White orchid flower | Biała orchidea

20150503_144710

Od dawna planowałam zrobić z bibuły orchideę dlatego też, najpierw przyglądałam się pięknemu, dużemu okazowi, którego uprawia moja Teściowa. Jej storczyk jest wyjątkowo duży i okazały, ponieważ jest on obsypany kwiatami o rozpiętości od 10-12 cm. Białe płatki mają fioletowe plamy, a środek jest oczywiście żółto-pomarańczowy. Na podstawie anatomii żywego okazu postanowiłam sama przygotować szablony płatków jak również wszystkich pozostałych elementów. Nie było to łatwe zadanie. Najwięcej czasu poświęciłam oczywiście na skonstruowanie środka, niewątpliwie był ona najbardziej skomplikowany.


I started to think about making crepe paper orchid long time ago. Before I began to work on it, I watched the beautiful, large orchid, which belongs to my mother-in-law. Her orchid is extremely large and impressive, full of flowers that span 10-12 cm. White petals have purple spots, and the center is yellow-orange. Based on the anatomy of a live example, I decided to prepare my own templates of petals and all the other elements. It was not an easy task. It took me most of the time to build the center of the flower, which is the most complex part of this species.

c-5425

c-5429

Jak go wykonałam

Całość kwiatka wykonałam z białej bibuły dubeltowej, ponieważ jest ona odpowiednio delikatna i sztywna zarazem. Środek pomalowałam markerami (zauważyłam, że bibuła dobrze chłonie ten rodzaj farby dzięki czemu kolor ładnie rozpływa się w papierze). Nie zdecydowałam się na „poplamienie” płatków na fioletowo ponieważ bałam się, że plamy wyjdą zbyt chaotycznie i nie będą przypominały tych, które są na żywych kwiatach. Uznałam, że pierwszy egzemplarz wykonam biały.

Zielona gałązka oraz pączki to już moja własna fantazja twórcza. Dodałam ją, aby ożywić kompozycję.


How I made it

The whole flower is made of white double-sided crepe paper. The center is painted with markers (I noticed that the paper absorbs well this type of paint and colour nicely melts in the paper). I have decided not to „stain” violet petals. I thought that the first flower will be white.

The green branch is my own creative fantasy. I added the branch to make better composition.

c-5432

c-5436

c-5444

Share Post :

More Posts